38-letni mężczyzna został uprowadzony w Indiach za 200.000 dolarów w związku z Bitcoinem.

  • Beitrags-Autor:
  • Beitrags-Kategorie:Börse

Lokalne źródła informacji w Kereli w Indiach podały w tym tygodniu, że jedenaście osób zostało aresztowanych za rzekome uprowadzenie młodego mężczyzny, który według nich był zaangażowany w nieuczciwy program związany z bitcoinami.

Młody człowiek o nazwisku Mohammed Nawaz rzekomo przekonał ludzi w regionie do zainwestowania w program związany z kryptonimem, nazwany „Bitcoin Network Investment“, który według raportu został później uznany za oszustwo.

Oszustwo inwestycyjne spowodowało, że mieszkańcy stanu stracili swoje pieniądze, które w sumie wynosiły około 200 320 dolarów. Ofiary tego niefortunnego incydentu wzięły następnie prawa w swoje ręce i poinstruowały goony, aby porwały Nawaza po tym, jak zorientował się, że ich oszukał.

Raport ujawnił ponadto, że wynajęte goony zostały aresztowane przez policję, po czym Nawaz zgodził się sprzedać swoje aktywa i zwrócić je każdej ofierze, która zainwestowała swoje pieniądze w oszukańczy program.

Tymczasem Kerala, będąca stanem o największej populacji literatów w Indiach, ujawniła na początku tego roku swój plan przeszkolenia 20.000 profesjonalistów z łańcucha blokowego. Wspierana przez państwo Kerala Blockchain Academy (KBA) we wrześniu przeprowadziła pilotażowy program dotyczący koncepcji wykorzystania łańcucha blokowego w celu zabezpieczenia wydawania certyfikatów edukacyjnych.

The Bitcoin Hideout

Nawet gdy krypto-waluty takie jak Bitcoin Code kontynuują marsz w kierunku masowej adopcji, oszuści nadal używają nowego narzędzia jako okazji do oszustw krypto-walut z nowymi stylami przyjmowanymi każdego dnia.

W innej aktualizacji dotyczącej przestępstw związanych z kryptokryptami, Coinfomania doniosła o niedawnym aresztowaniu nigeryjskiego lorda cyberprzestępczości, Olalekana Jacoba Ponle, popularnie zwanego Woodberry. Woodberry rzekomo ukradł miliony dolarów z funduszy amerykańskich firm, a następnie zamienił część swoich łupów (15 milionów dolarów) na bitcoins.

Niestety, FBI potwierdziło, że skradzione fundusze mogą nie zostać odzyskane w wyniku wyrafinowanego charakteru sieci Bitcoinów